wywiady i prasa

18.11.2009, Wywiad 2009 - Teraz Zdrowie

... Lubię odważnych ludzi, którzy nie boją się zadawać pytań...

Lubi Pan swój głos? Nuci pod prysznicem, w samochodzie, w windzie?

 

Mówili o mnie "radio" , bo ciągle śpiewałem, nawet o tym nie wiedząc. Tak było od dziecka i właściwie niewiele się zmieniło. Śpiewanie , to moja wielka pasja, mój sposób na uprawianie sztuki, ale też sposób na prostą komunikację i codzienne zmiany, dowiadywanie się o świat i ludzi, dbanie o to. Lubię barwę mojego głosu.

 

„Niedoceniany" - to opinia, która często pojawia się obok Pana nazwiska. Proszę o komentarz.

 

No cóż, to może skomentować tylko publiczność. Cieszę się możliwościami, jakie mam - nagrywam płyty, które ktoś kupuje, ludzie chodzą na moje koncerty i są zadowoleni, doceniają mnie ciągle wierni fani oraz moje środowisko. Tylko z mediami jest problem, bo nie dają możliwości wyboru, pokazują ciągle to samo. Szkoda, że ludzie sami nie mogą wybrać tego, co im się naprawdę podoba.

 

Dieter Bohlen jest/ był gwiazdą, czy nie? Co się czuje, gdy odrzuca się łatwą (i dobrze płatną) karierę?

Zależy na czym komu zależy. Mnie zawsze interesowała muzyka i muzykowanie. Budowałem swoja świadomość, wiedzę , umiejętności, inspirowałem się i pasjonowałem każda sztuka, próbowałem znaleźć swoją opowieść. Przeszedłem kawał drogi, spotykając wartościowych ludzi i ceniłem to sobie bardzo. Nie interesowały mnie w ogóle jakieś ścieżyny byle gdzie, z byle kim i po byle co. Nie chciałem epatować sobą , bo po co, chciałem dać coś cenniejszego, coś najlepszego , na co było mnie stać. Nigdy tego nie żałowałem.

 

Według znawców Mieczysław to mężczyzna silny, potrafiący walczyć o swoje, a jednocześnie obdarzony skłonnością do filozofowania. Zgadza się Pan? A co z poczuciem humoru?

Musi pani zapytać o to moich bliskich. Poczuciem humoru cieszę się z ludźmi, którzy mają podobne , to mi wystarcza. Lubię się dużo i szczerze śmiać.

 

Jest Pan nie koronowanym „królem duetów". Śpiewał Pan z m.in. z Miką Urbaniak, Kayah, G. Łobaszewską, czy E. Górniak. To Pana wybory, czy sugestie managerów? Co jest najtrudniejsze podczas pracy nad utworem śpiewanym w duecie?

Duety śpiewałem zawsze z powodów muzycznych. To bardzo inspirujące sprzymierzać dwa światy, różne osobowości, wrażliwości , muzykalności. Cieszę się z każdego duetu i wdzięcznym za te przygody. Myślę, że najważniejsza w duecie jest dobrze opowiedziana historia oraz piękne współbrzmienie. To nam się zazwyczaj udawało.

 

Jak Pan myśli, dlaczego „czarna muzyka" - funk, gospel, R'n'B - jest tak popularna w Polsce?

 

Poważnie? A to ciekawe, że pani tak myśli, bo w mediach raczej nie przeważa, a szczególnie w wykonaniach polskich.

 

Jak ważni dla artysty są wierni fani? Nie ma fanów - nie ma artysty prawdziwego. Artysta istnieje kiedy wzrusza, inspiruje, daje nadzieję i wielki asortyment innych emocji, życiowych znaków, odkryć, tożsamości. Wedle powiedzenia , że "każda potwora...amatora" , różny jest autorament tzw. artystów i fanów , ale nie zmienia to konstrukcji naczyń połączonych, prawda?


Na czym polega odnajdowanie Boga w dzisiejszych czasach?

Tyle dróg, ile ludzi...niektórzy znajdują wspólne i wyprawiają się w te jedną z najbardziej fascynujących podróży w życiu. Nigdy nie było inaczej - wszystko dzieje się we wnętrzu, a zewnętrzne są tylko wpływy. Lubię odważnych ludzi, którzy nie boją się zadawać pytań i szukać odpowiedzi, często trudnych i niekonformistycznych. To jest coś w tej ohydzie powierzchowności.

Wiara daje siłę, ale często wymaga poświęcenia.

 

Ma Pan jakieś drobne słabostki?

Jasne, jak każdy próbuje godnie przeżyć dzień i noc. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

 

Jak obchodzi się je w Pana domu rodzinnym? Ubiera Pan choinkę, czy gotuje? Zechciałby Pan podzielić się z czytelnikami jakimś świątecznym przepisem kulinarnym?
Nie wiem jak będzie w te święta, to dla mnie największa niespodzianka w tym roku...

 

Znak zodiaku - proszę mnie nie rozśmieszać...........................................

Ulubiona pora roku - ...lato.............................

Ulubiony napój - ...woda i wino..................................

Ulubiony sposób spędzania wolnego czasu - ...w pięknym miejscu z kochanymi ludźmi..........................

Gdybym nie był, kim jestem, to byłbym - ...malarzem...................................

powrót