dyskografia

tekst mp3
1. "You can hear" - 5:14
Wendy Waldman / Mietek Szcześniak
-
2. "Build that boat" - 4:45
Kenny Edwards / Mietek Szcześniak / Wendy Waldman
-
3. "Never be the same" - 4:45
Wendy Waldman / Mietek Szcześniak
-
4. "Signs" - 4:30
Wendy Waldman / Mietek Szcześniak
-
5. "Illusions" - 4:05
Wendy Waldman / Mietek Szcześniak
-
6. "No angel" - 5:10
Wendy Waldman / Mietek Szcześniak / Piotr Kominek
-
7. "Every body and soul" - 4:54
Cindy Bullens / Deborah Holland / Mietek Szcześniak / Wendy Waldman
-
8. "Long way" - 4:15
Wendy Waldman
-
9. "Updown" - 5:01
Wendy Waldman / Mietek Szcześniak
-
10. "Save the best for last" - feat.Basia Trzetrzelewska
Phil Galdston / Jon Lind / Wendy Waldman
-
11. "Rzeczy zmieniają się" - 3:54
Mietek Szcześniak / Gary Baker / Matt Johnson / Wendy Waldman
-
12. "Peace of mind" - 3:48
Paweł Zarecki / Wendy Waldman / Mietek Szcześniak
-
13. "Blessing" - 5:56
Rob Hoffman / Wendy Waldman / Mietek Szcześniak
-
14. "Dreamer in you" - 3:28 (Bonus track) PWN
Keith Randall / Terri Bjerre / Matthew Noble
-

SIGNS / ZNAKI

Przedstawiamy nową, siódmą solową płytę Mietka Szcześniaka pt. „Signs", która jest pierwszym anglojęzycznym albumem artysty (z wyjątkiem piosenki „Rzeczy zmieniają się" - ukłon w kierunku polskiej publiczności).
Album powstawał przez ostatnie cztery lata w studiach polskich, w Los Angeles, w Nashville i w Londynie, z muzykami polskimi i amerykańskimi.

To nowa odsłona w twórczości Szcześniaka, muzyka gitarowa, akustyczna, organiczna, bogata stylistycznie. Wreszcie można delektować się niezwykłymi umiejętnościami i barwą głosu Mietka, dozowanymi dojrzale i wrażliwie, w oprawie akustycznych instrumentów i dobrego, z rozmysłem zrealizowanego brzmienia.

Artysta opowiada historie, które wciągają wysublimowaną prostotą. I chociaż po angielsku- opowiedziane są językiem rozumianym wszędzie- językiem duszy.

Każdy muzyk marzy o swobodzie tworzenia, łatwości przetwarzania pomysłów na gotowe utwory, sypania jak z rękawa - pomysłami na dobre teksty, kompozycje, grania w przyjaznej atmosferze z bracią muzyczną z innych krajów, nagrywania w komforcie i w poczuciu totalnej akceptacji jako muzyk i człowiek. To właśnie przydarzyło się naszemu artyście.

Mietek zawsze był zafascynowany amerykańską muzyką, czarną i białą. Spotkał Wendy Waldman, która znalazła - jak sama mówi - genialnych polskich muzyków i świetnego, unikalnego wokalistę. Spotkanie dwóch kultur, dwóch rodzin muzycznych: polskiej i amerykańskiej, które znalazły prawdziwą fascynację i szacunek dla swoich talentów, zaowocowało płytą pt. "SIGNS".

Atmosfera spotkań i nagrań była unikalna, właściwie rodzinna - można tę przyjazną przestrzeń odkryć, usłyszeć, ucieszyć się nią. To dla muzykowania - jak tlen...

Ta płyta, to spełnienie jednego z marzeń Szcześniaka, tribut dla amerykańskiej kultury muzycznej i wyraz fascynacji wielkimi postaciami jak np. Joni Mitchell, Bob Dylan.
Kolejną muzyczną fascynacją Mietka jest amerykański folk, którego wpływy dzięki zaproszeniu amerykańskich artystów można będzie- czarno na białym- usłyszeć.
Na gitarach grają: Kenny Edwards, Brent Rowan, Rob Hoffman, Wendy Waldman, Jeff King, Cindy Bullens, Abraham Parker, na bębnach i perkusjonaliach: Aaron Sterling i Scott Babcock. Na istrumentach klawiszowych: Paweł Zarecki i Piotr Kominek, na basach: Marcin Pospieszalski i Debra Holland, a kwartet smyczkowy nagrywał pod batutą Krzysztofa Herdzina.
Autorami muzyki do piosenki " Rzeczy zmieniają się " są: Wendy Waldman, Gary Baker i Matt Johnson, a tekstu - Mietek.


W kilku piosenkach towarzyszy artyście afroamerykański chór „Life Choir" z Los Angeles pod dyrekcją legendarnego, pracującego wiele lat z Arethą Franklin, HB Burnum'a. (Mietek stał się członkiem czarnego chóru !!! )
Całość zrealizował i zmiksował w Los Angeles Rob Hoffman, który jest współtwórcą sukcesu pierwszej płyty Christiny Aguilery, a współpracował m.in. z Quincy Jones'em.

Zagościli też wokaliści: w duetach z Mietkiem zaśpiewają Wendy Waldman („ Never Be The Same") i Basia Trzetrzelewska w nowo zaaranżowanym hicie z lat 90-tych „ Save The Best For Last" (autorstwa m.in. Wendy Waldman, wylansowanego na świecie przez Vanessa Williams)
.
WENDY WALDMAN, która jest główną producentką płyty, miała prostą koncepcje brzmieniową: wyeksponować urodę wokalu Szcześniaka, obudować to stylowo i oldskulowo brzmiącymi aranżacjami, doprawionymi smacznie, a znikomo elektroniką.

Artyści wiele pracowali nad tekstami, pisząc je wspólnie, podobnie jak większość kompozycji. Słowa, opowieści świadomie wpisane są w style muzyczne, na wzór tradycyjnych cech gatunków. Mają wiele poziomów i świadomą, pozorną prostotę.

Macie w rękach zapis unikalnego i nieograniczanego oczekiwaniami, merkantylnością, czasem, dyktatem mody i innych takich - spotkania artystów z różnych światów, którzy w tej organicznej muzyce, tekstach i życiu szukają Znaków ( „Signs „). Możecie je odkrywać z nimi.

 

powrót