dyskografia

tekst mp3
1. "Poplątało się" - 3:50
( tytuł org. : „ Weankness for Meekness” muz. I sł. David Brant, Dean Mcintosh, sł. polskie : M. Szcześniak, Mezo )
2. "Podaruj mi" (teraz) - 4:05
muz. Mieczu /sł. Andrzej Kiejza
3. "Mamma" - 3:39
(muz. Mirosław Stępień /sł. Mieczu) gościnnie Patrycja Gola
4. "Kiełbie we łbie" - 3:41
(muz. i sł. Mieczu), Mezo – rap
5. Angel-a (Będzie dobrze) (duet z Pauliną Przybysz) - 2:53
( muz. M. Szcześniak, sł. M. Szcześniak / P. Przybysz )
6. "Odpływamy" - 3:50
( muz. P. Kominek, sł. M. Szcześniak )
7. "Ciemność oślepia" - (cel-a) - 3:46
muz. M. Szcześniak / Liroy, sł. M. Szcześniak )
8. "O niebo lepiej" - 4:10
( muz. i sł. M. Szcześniak )
9. "Czekaj na wiatr" - (duet z Anną Marią Jopek) - 4:57
( muz. i sł. Piotr Nazaruk )
10. "Naiwni" - 3:41
( muz. P. Kominek, sł. M. Szcześniak )
11. "Chyba na pewno" - 3:42
( muz. M. Stepień, sł. M. Szcześniak )
12. "Naprawdę dość" - 3:23
( muz. M. Stępień, sł. M. Szcześniak )
13. "Jesienna zaduma " - 3:28
( muz. E. Adamiak, sł. J. Harasymowicz )
14. "Sama cię droga " - 1:53
( muz. M. Szcześniak, sł. ks. J. Twardowski )
15. "Bajka, że to ja "
(sł.M.Szcześniak)
- -
16. Teledysk - „O niebo lepiej”
( reż. R. Wieczorek / Provizorca, zdj. F.Kabulski )
- -

Zwykły Cud

Witajcie.
Czekałem. aż się trochę przejaśni, tylko parę lat... no i nadszedł czas na „zwykły cud".
To będzie dopełnienie, trzecia część tryptyku- „Czarno na białym"- „Spoza nas" -„Zwykły cud"- sam jestem ciekawy, co będzie dalej.
Teraz-bierzcie i słuchajcie, najlepiej -sercem.
Dzielę się z wami, bo mi na was zależy. I chociaż to tylko piosenki - przeczuwam, że trochę was zmienią :)
3majciesię-
wasz różnoimienny i niezmienny-
Mieczu, Mieczysław, Mieczyk, Mietek
;)

 

 

12 czerwca ukazał się nowy album Miecza - Zwykły Cud.

 

Nowe brzmienia i ciekawe aranżacje po raz kolejny udowodniły, że na tak dojrzały album warto było czekać kilka lat.

 

Krążek stanowi zbiór 14. utworów, wprowadzających w energetyczny, taneczny i letni klimat, choć nie zabrakło tam również miejsca na zadumę i opowiedzenie o tym, co w życiu ważne. To wyznania o czekaniu, cierpliwości, naiwności, ale także czerpaniu z "tętniącego i żarzącego się teraz".

 

Album jest dopełnieniem tryptyku: „Czarno na białym", „Spoza nas" i „Zwykły cud". Płyta, choć doskonale uzupełnia poprzedzające go krążki, zdecydowanie od nich odbiega. Miecz bawi się muzyczną formą, sięgając po gatunki do tej pory z nim nie kojarzone. Obok nastrojowych, „budzących" serce utworów jak Naiwni, Czekaj na wiatr czy O niebo lepiej, znaleźć można piosenki zabarwione hiphopowym klimatem wprowadzonym przez Mezo (Kiełbie we łbie), elementy new soulu zaśpiewane przez Paulinę Przybysz w utworze Angel-a (będzie dobrze), ale także - inspirowaną DrumandBase - aranżację do znanej piosenki Eli Adamiak Jesienna Zaduma.

 

Autor zaprosił do współpracy także innych znakomitych artystów takich jak Marcin Pospieszalski, Anna Maria Jopek, Liroy czy też wschodzące gwiazdy polskiej wokalistyki Patrycję Golę i Beatę Bednarz. Na klawiszach zagrał Paweł Bzim Zarecki. W jednym z utworów pojawił się nawet z gitarą Marcin Kydryński.

 

Ciekawe, oryginalne aranżacje znanych już utworów; nowe, nieznane dotąd własne kompozycje; a także sięgnięcie do klasyków tj. wiersze ks. Twardowskiego, powodują że płyta znaleźć może uniwersalny odbiór. Artysta nie zawodzi wiernych fanów, a jednocześnie zdecydowanie poszerza krąg muzycznych inspiracji.

 

 

Artysta o inspiracjach:
ZWYKŁY CUD składa się z czternastu części - napiszę wam trochę o inspiracjach:


1. poplątało się

Szybko do mnie przyszło „poplątało się"- jak to w życiu... Muzykę zrobił David Brandt(?), ja dopisałem polski tekst o tym, jak się plącze między kobietą a mężczyzną - codzienność- a Mezo pomógł mi rozbroić tę bombę. Wam się też pewnie przyda ;)

 

2. podaruj mi (teraz)

Skomponowałem melodię do wiersza niezwykłego-zwykłego poety - Andrzeja Kiejzy. Tekst prostolinijny, prawdziwy, emocjonalny- dlatego tak soulowe i „dociśnięte" rytmicznie śpiewanie. Świetna sekcja-moja ulubiona.

 

3. mamma

Najpierw wybrałem kompozycję Mirka Stępnia. Dopisałem do niej tzw. męski tekst zachęcający i „temperujący" z lekka tzw. silne kobiety ;), które przecież nie chcą rządzić - potrzebują dużo czułości i oparcia...

 

4. kiełbie we łbie

Piosenka, która długo czekała: powstała na „czarno na białym", nie zmieściła się na „spoza nas"... Już długo ludzie mi mówią, że mam kiełbie we łbie, że mi się nie uda, że przesadzam z tym wartościowaniem i że już dawno powinienem być na topie... ale to ma swoją cenę - nie mogę być taki, jaki jestem. Nie mogę mówić, myśleć, wyglądać, śpiewać tak, jak naprawdę chcę... "naprawdę dość" tego! "chyba na pewno" takiego mnie doceniacie, prawda? Zapuście sobie „kiełbie we łbie" i nie rezygnujcie z siebie!

 

5. angel-a (będzie dobrze)

Trzeba najpierw pokochać siebie, żeby komuś dać miłość.
Napisaliśmy z Pauliną tekst ku czci przesłania z filmu Luc'a Besson pt "Angel-a"- to ona mi o nim opowiedziała a potem pieeeęknie zaśpiewała. Bardzo inspirujący duet. Leniwy, osadzony rytm i dogłębne podziały-to luuubię!

 

6. odpływamy

Trzeba wreszcie odreagować te „wyścigi"szczurów, jakby życie było konkursem... Regowata pozytywka o odpływaniu ku wolności i miłości, ku byciu sobą. Marcin Pospieszalski świetny, prawda?

powrót